Różne sposoby utwardzania terenu
Zanim wybierzecie Państwo sposób wykonania utwardzenia terenu, warto go wcześniej dokładnie przemyśleć. Użycie kostki brukowej, czy asfaltu uniemożliwia uzyskanie powierzchni biologicznie czynnej, która często jest wymagana przez przepisy budowlane. Zastosowanie ażurowych płyt betonowych daje tylko częściową powierzchnię biologicznie czynną, poza tym zarastające trawą płyty betonowe zwykle wyglądają nieestetycznie. W tej sytuacji zastosowanie ekologicznej kratki parkingowej wydaje się rozwiązaniem idealnym. Do wypełnienia kratki nadaje się żwir, grys, drobne otoczaki, oraz oczywiście ziemia.
Podbudowa pod ekologiczną kratkę parkingową
Aby zagwarantować stabilność EcoKratki i jej odporność na działanie obciążenia, należy odpowiednio wykonać podbudowę. Rodzaj podbudowy zależy od właściwości terenu, warunków geologicznych, więc powinien być szczegółowo określony w projekcie budowlanym. Istotne jest prawidłowe wyrównanie i ubicie warstw nośnej i wyrównującej, dzięki czemu zyskujemy pewność, że ecokratka parkingowa nie uszkodzi się pod obciążeniem. Wysokość podbudowy także zależy od warunków regionalnych oraz od przeznaczenia nawierzchni. Na gruntach mniej przepuszczalnych, jak na przykład glina, zaleca się zastosowanie głębszej podbudowy.
Parametry techniczne EcoKratki
- Wymiary produkowanej przez nas EcoKratki to: 540mm x 370mm x 35mm.
- Na pokrycie 1 m2 powierzchni terenu potrzeba 5 szt. EcoKratki.
- Nasza EcoKratka wytrzymuje nacisk statyczny do 250 ton / m2.
- Jako producent EcoKratki, sprzedajemy ją na palety. Jedna paleta zawiera 300 szt. EcoKratki o podanych wyżej wymiarach, co wystarcza na pokrycie 60 m2 terenu.
- EcoKratka dostępna jest w kolorach: szarym, zielonym i czarnym
Uwaga!
Przy zakupie cało samochodowym TIR (np. składy, duże sklepy) oferujemy korzystne upusty.